انواع نویز درتصویر دوربین های مداربسته

انواع نویز درتصویر دوربین های مداربسته

یکی از چالش هایی که کاربران دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویر همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند ، وقوع نویز در تصاویر می باشد که یا در لحظه ی نصب دوربین یا پس از مدتی گذشت عمر سیستم نصب شده نمایان می شود . در این مقاله به بحث و بررسی درباره ی انواع نویز خواهیم پرداخت .

راهنمای نصب دزدگیر منزل و اماکن

راهنمای نصب دزدگیر منزل و اماکن

 

بعضی از دزدگیر های اماکن دارای پیچیدگی نصب هستند که باید توسط یک شخص حرفه ای صورت بپذیرد. در عین حال برخی دیگر از دستگاه ها به صورت بسته های آماده ای ارائه می گردند که خودتان می توانید نصب نمایید.

نصب دزدگیر شامل قراردادن فیزیکی تجهیزات از جمله دستگاه، آژیر و سنسورها در جای مناسب است و سپس این تجهیزات باید به یکدیگر متصل شوند. برخی از سیستم ها با استفاده از سیم و برخی به صورت بیسیم به یکدیگر متصل می شوند.

کاربرد BLC، HLC و WDR در دوربین مداربسته

کاربرد BLC، HLC و WDR در دوربین مداربسته

 HLC ،BLC و WDR در دوربین مداربسته

ویژگی های مختلفی در دوربین های مداربسته وجود دارد که مصرف کنندگان اغلب با عملکرد آن ها آشنایی ندارند. به همین جهت ممکن است در انتخاب محصول مورد نظر خود دچار اشتباه شوند. به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند اصطلاح و ویژگی رایج در دوربین های مداربسته آشنا کنیم.  ویژگی هایی مانند HLC ،BLC و WDR و … برای کیفیت و وضوح تصاویر ویدئویی در دوربین مداربسته در شرایط مختلف نوردهی در طول روز بسیار مهم هستند.

فریم در ثانیه (FPS) چیست؟

فریم در ثانیه (FPS) چیست؟

فریم در ثانیه (FPS)

همانطور که میدانید هر تصویر متحرک از تعدادی تصویر ثابت تشکیل شده که به صورت متوالی به نمایش در می آیند. این نمایش مسسلی وار در مغز انسان این تصور را ایجاد میکند که تصویر در حال حرکت است. طبیعتا هرچه تعداد تصاویر ثابت به وجود اورنده یک تصویر متحرک بیشتر باشد شما جزئیات بیشتری از حرکات را خواهد دید.

آموزش مجازی دوربین مداربسته (جلسه ششم)

آموزش مجازی دوربین مداربسته (جلسه ششم)

مشخصه های مهم دوربین مداربسته

نوع خروجی تصویر

تکنولوژی و نوع خروجی تصویر دوربین مداربسته بسیار مهم است. با توجه به نکاتی که در بخش های قبل گفته شد، تکنولوژی های متفاوت مداربسته همخوانی بالایی با هم ندارند پس ممکن است پس این مشخصه در طراحی سیستم مداربسته از اهمیت بالایی برخورد است. توجه داشته باشید که برخی از انواع دوربین های مداربسته بیش از یک نوع خروجی تصویر دارند.

آموزش مجازی دوربین مداربسته (جلسه هشتم)

آموزش مجازی دوربین مداربسته (جلسه هشتم)

سرعت شاتر

پیش از پرداخت به سرعت شاتر باید کمی با نحوه گرفتن عکس در دوربین های عکاسی آشنا شوید. در دوربین های عکاسی زمانی که شما اقدام به عکس برداری می کنید، پوشش جلوی چیپ تصویر برداشته می شود و نور محیط برای مدتی محدود به چیپ تصویر (یا فیلم عکاسی در دوربین های قدیمی) برخورد می کند. این نور تصویر را بر روی چیپ تصویر ایجاد می کند. پس از ایجاد تصویر پوشش باید مجددا بسته شود تا از ورود دائمی نور جلوگیری کند. به این پوشش شاتر دوربین می گویند.

تفاوت HDMI و VGA در دوربین مدار بسته

تفاوت HDMI و VGA در دوربین مدار بسته

با توجه به اینکه تکنولوژی های تصویری از گذشته تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته اند تجهیزات مورد نیاز در بستر سازی آنها نیز دچار تغییرات چشمگیری شده اند. یکی از این تجهیزات انواع مختلف کابل ها هستند که از چندین رشته سیم تشکیل شده اند. کابل ها دارای قابلیت های مختلفی بوده و معمولا برای اتصال دو دستگاه مختلف به یکدیگر استفاده می گردند. از کابل ها برای اهداف مختلفی استفاده می گردد و طراحی آنها نیز بر همین اساس است.

Triple Stream در دوربین مداربسته به چه معناست؟

Triple Stream در دوربین مداربسته به چه معناست؟

فناوری پخش چند جریانه یا Multi stream در ابتدا در DVR های برند هایک ویژن ارائه شد و از آن به منظور دسترسی و مشاهده تصاویر در نظارت از راه دور استفاده می گردد. در حال حاضر نیز از آن در DVRها، NVR ها و دوربین های مداربسته IP در تمامی برندهای مختلف استفاده می شود.

فناوری ROI در دوربین مدار بسته چیست؟

فناوری ROI در دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین های تحت شبکه به محصولات اصلی صنعت نظارت جهانی تبدیل شده اند. با هدف ارائه سیستم های انعطاف پذیر و مقرون به صرفه که تصاویری با کیفیت FullHd ارائه می دهند، برخی از تولید کنندگان دوربین مداربسته از فن آوری های IVE استفاده می کنند، یکی از زیر مجموعه های این فناوری، تکنولوژی ROI است.

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

تجهیزات امنیتی به مثابه چشم و گوش یک مکان به حساب می آیند. وقوع هر اتفاق و رخدادی در مکان مورد نظر توسط دوربین های مداربسته ثبت و در دستگاه های ضبط (NVR یا DVR) ضبط می گردد و در صورت نیاز هشدار های لازم توسط این سیسیتم به کاربر می رسد. به همین دلیل باید مکان مناسبی را برای نصب این تجهیزات در نظر بگیرید که از نظر سارقین، افراد خرابکار و یا هر عامل بیرونی دیگری در امان باشد.

جستجو کن
جستجو کن