Notice: Trying to get property 'j2store_product_id' of non-object in /home/samen/domains/samencctv.ir/public_html/plugins/j2store/app_socialmedia/app_socialmedia.php on line 214

Notice: Trying to get property 'j2store_product_id' of non-object in /home/samen/domains/samencctv.ir/public_html/plugins/j2store/app_socialmedia/app_socialmedia.php on line 229

Notice: Trying to get property 'j2store_product_id' of non-object in /home/samen/domains/samencctv.ir/public_html/plugins/j2store/app_socialmedia/app_socialmedia.php on line 244

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/samen/domains/samencctv.ir/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
انواع نویز درتصویر دوربین های مداربسته

انواع نویز درتصویر دوربین های مداربسته

یکی از چالش هایی که کاربران دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویر همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند ، وقوع نویز در تصاویر می باشد که یا در لحظه ی نصب دوربین یا پس از مدتی گذشت عمر سیستم نصب شده نمایان می شود . در این مقاله به بحث و بررسی درباره ی انواع نویز خواهیم پرداخت .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/samen/domains/samencctv.ir/public_html/templates/utouch/html/com_k2/templates/default/item.php on line 94

نویز چیست ؟

هر گونه اختلال در تصویر شامل برفک ، شطرنجی شدن و … را نویز تصویر می گویند .

دلایل ایجاد نویز تصویر عبارتند از :

1- منبع تغذیه نامناسب

2- استفاده از کابل نامناسب

3- دوربین مداربسته بی کیفیت

4- استفاده از مبدل های نامناسب

5- عدم استفاده از اتصال به زمین

6- دمای بالای دوربین

7- اتصالات نامناسب

8- کمبود نور کافی

برای جلب رضایت مشتری تصویر باید بدون نویز باشد . توصیه ی شرکت ایمن تصویر امرتات بر این است که همواره از محصولات با کیفیت ، اصلی و دارای خدمات پس از فروش باشد . 

 

منبع تغذیه نامناسب

دوربین های مداربسته اغلب با برق 12vdc کار می کنند ولی برخی دوربین های مداربسته نیز وجود دارند که با برق 24vac کار می کنند . توجه داشته باشید در صورتی که خارج از بازه ی ولتاژ برق ورودی به دوربین ها برق رسانی شود ، تصویر دوربین می تواند دارای نویز شود . همچنین منبع تغذیه باید بتواند شدت جریان مورد نیاز دوربین را نیز تامین کند ، طی تحقیقات انجام شده ، یک دوربین به همراه دو Array LED برای روشن شدن نیاز بر 700 میلی آمپر برق دارد . استفاده از یو پی اس های مخصوص دوربین مداربسته یا سوئیچ های POE می تواند تضمین کننده ی خوبی برای برق رسانی مناسب و ایده آل باشد .

 

استفاده از کابل نامناسب

در بستر آنالوگ ، یکی از علل اصلی نویز تصویر کابل مورد استفاده در آن پروژه می باشد . بستر تحت شبکه نیز از این مسئله مستثنی نیست و کابل مورد استفاده باید دارای استاندارد های لازم مانند تست فلوک باشند . استفاده از کابل های SFTP در مکان های پر نویز و گرم می تواند مناسب تر از کابل های بدون شیلد یا UTP باشد . حتی الامکان از کانال یا لوله برای محافظت از کابل استفاده نمایید .

 

استفاده از دوربین های بی کیفیت

در صورتی که از دوربین های بی کیفیت یا تقلبی استفاده نمایید پیدایش پدیده ی نویز نباید دور از انتظارتان باشد . انتخاب دوربین مناسب که بتواند حداقل نیاز های شما در پروژه را برطرف سازد و بسیار مهم می باشد . دوربین هایی که تهیه می نمایید باید دارای خدمات پس از فروش ، نام تجاری معتبر و متناسب با نیاز های شما با پروژه باشد .

 

استفاده از مبدل های بی کیفیت

در برخی از پروژه ها ، شرایطی پیش می آید که نصاب مجبور به استفاده از مبدل می شود . برای مثال مبدل های AHD و یا CVI و … 

نویز و انواع نویز

 

عدم استفاده از اتصال به زمین

در برخی موارد عدم استفاده از کابل ارت یا اتصال به زمین باعث ایجاد نویز در تصاویر می شود . توصیه می شود حتما در استندالون ها و منابع تغذیه صنعتی از کابل اتصال به زمین استفاده شود .

 

گرم شدن دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته دارای سطح تحمل در یک بازه ی خاص دمایی هستند و در صورتی که دوربین مداربسته در دمای خارج از این بازه قرار بگیرد می تواند دچار نویز شود . دوربین های با برند معتبر دارای بازه ی بزرگتر دمایی می باشند که می توانند در شرایط دمایی متفاوت کار کنند .

 

اتصالات نامناسب دوربین های مداربسته

برای داشتن تصویر با کیفیت المان های زیادی را باید دارا باشند . یکی از این المان ها اتصالات می باشد . برای مثال استفاده از سوکت های BNC بی کیفیت و ارزان قیمت می تواند نویز تصویر را در برداشته باشد . علاوه بر کیفیت اتصالات نحوه ی نصب اتصالات نیز بسیار مهم می باشد .

 

کمبود نور

برای تولید تصویر باید نور به اندازه کافی در محیط وجود داشته باشد . این یک اصل در بین کلیه ی دوربین ها می باشد . در صورتی که دوربین مداربسته از کیفیت و قابلیت های پایین دید در تاریکی برخوردار باشد ، تصویر حاصله همراه با نویز خواهد بود .

 

نتیجه گیری

مهم این نیست که چه مشکلاتی را با نویز تصاویر تجربه کرده اید ، زیرا همواره یک راه حل وجود دارد ، کافی است وضعیت موجود را بررسی نمایید و دلیل نویز را پیدا کنید که معمولا خارج از دلایل ذکر شده نخواهد بود . آنگاه به راحتی قادر به حل نویز موجود خواهید بود .

(0 رای‌ها)

جستجو کن
جستجو کن